İsmimin harflerini içinde saklayan İstANBUl’da doğmuşum.

Elveda Rumeli demek zorunda kalan bir ailenin dört yapraklı yoncasının en büyüğüyüm.

Her zaman psikolojik, sosyolojik, okült ve mistik konular ilgimi çekmişti, öğretilere profesyonel olarak başlamak bir yana hep uzak kalmaya çalışmıştım. (Uzak kalışım, Astroloji haritamdaki tepe noktamın Akrep olduğunu inkar etmekmiş aslında…)

Ben ilgilenmedikçe, açıkçası kaçmaya çalıştıkça arkadaş çevrem ile beni gizlice içine çekmeye çalıştı. (Güneş’in Kova’da olunca arkadaşlarına hayır diyemiyor insan!) Astroloji ile tanışmam ise, 1986 yılında, aşık olduğum gencin burcu olan Boğa ile, benim burcum olan Kova arasında anlaşma mümkün müdür diye soruşumla başladı. Sadece burçlarına bakarak, iki kişinin ilişki uyumuna hüküm verilemeyeceğini öğrenmiş oldum. Burcumuzu tanımlarken gün ve aya bakarız ve bu aslında bizim Güneş burcumuzdur. Örneğin 28 Ocak günü doğanın burcu Kova’dır ve bu, o kişinin Güneş burcudur. İki kişinin ilişkisinde, sadece Güneş burcu değil, kişilerin Mars burcu, Venüs burcu, Ay burcu, 7. Ev ve diğer başka detaylar da önemlidir.

Astroloji ile bu şekilde tanıştıktan sonra, kitaplar, makaleler, gazete küpürleri, dersler, kurslar, seminerler ile bilgilerimi pekiştirdim. Bu arada aşık olduğum genç ile Satürn döngüsü (29 yıl) kadar bir süre sonra evlenebildik.

O günden itibaren bu yolda öğrenmeler ile hayatım devam etti.

Tüm okul hayatıma İstanbul’da geçti. Üniversite yıllarında hem çalışıp, hem de İktisat okudum. 22 yıllık Perakende sektöründe ve yazılım şirketlerinde çeşitli görevlerden sonra ancak “Kendi rengimi bul”mak için adım attım. Banu’yu keşif yolculuğunda, işaretler bir bir karşıma çıkmaya başladı ve amaç değil, araçtı hepsi benim için.

2007 yılında kişisel gelişim alanında, Reiki eğitimimi tamamlayıp Master olarak öğrendiklerimi nihayet uygulamaya ve öğretmeye başladım.

2013 yılından beri Neoder Aktüel Kültür Dergisi’nin ve 2018 den beri TheElif.com yazarlarından biri oldum.


Astroloji eğitimlerimi Haute Couture vererek, farklı meslek dallarındaki kişilerin, Astrolojiye bakışını ve kullanım alanlarını yönlendiriyorum.

Kişisel gelişim alanındaki yöntemlerin çeşitliliği içinde Astroloji ve Sosyolojiyi nasıl bir araya getireceğimi ve topluma akademik anlamda da daha fazla nasıl yararlı olabileceğimi düşünerek, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde okumaya başladım. 20’li yaşlarımda olsaydım Psikoloji ile yola çıkardım ama 40’lı yaşlarımda olduğum için, zamanımı doğru kullanmak adına Sosyolojiyi tercih ettim.

Bendeki tüm bu ilgi ve bilgi kavuşumunu bir projeye dönüştürmek adına, bir içerik hazırlayarak astronefs markası oluştu ve patentini aldım.

astronefs tüm eski kulaktan dolma bilgilerin özünü basit ve anlaşılır bir dilde günümüz dünyasına yansıtabilmemizi sağlıyor. Ayrıca bize yarar sağlayacak şekilde kullanımımıza sunmak üzere hazırlanmış modüllerden oluşan bir öğreti oldu. İçeriğinde; Reiki, Astroloji, Numeroloji, Nefes, Rüya Analizi, Toltek Şaman öğretileri gibi modern hayatımıza destek olacak konular bulunuyor.

Nefes Koçluğu eğitimini Neoglance Nefes Akademisi’nde tamamladıktan sonra; projemi, Astroloji, Sosyoloji, NLP, Nefes ile daha da genişleterek ilk olarak bu kitapta sizlerle paylaşıyorum.

Halen Online, İstanbul, Eskişehir ve Ankara Neoglance olarak, danışmanlıklarım, eğitimlerim ve seminerlerim ile çalışmalarıma devam ediyorum.