Tahammül gücümüz sınanıyor…

Tahammül gücümüz sınanıyor…

Özellikle Temmuz ayı sıraat köprüsü neredeyse…

Bu hafta sevgili Mars’ın geri hareketi sırasında ne yapmamız gerektiğinden bahsetmek istiyorum…

Hepimizin doğum haritasında Mars Burcu vardır. Bu Mars burcu bizim; aktiflik, öncülük, girişimcilik, maceracılık, bağımsızlık, kararlılık, saldırganlık, cinsellik, dürtüsellik, kavgacılık, düşüncesizlik… gibi eylemsel yanımızı yönetir.

Tahammül gücümüz sınanıyor…

Gökyüzünde de şimdi Mars Kova burcunda bulunuyor ve 26 Temmuz – 27 Ağustos 2018 tarihleri arasında geri hareket yapacak, bu da her birimizin haritasına göre ya Mars’ın olumsuz yanlarını ya da olumlu yanlarını aktive edecek…

Ayrıca Güney Ay Düğümü ile kavuşum yaparak geri harekete başlıyor olması da geçmişte çözümlenmemiş öfke, nefret, isyan enerjisini de açığa çıkartabilir….

Maalesef Türkiye’min doğum haritasında ise “ölüm, cinsellik, miras, krediler, yeniden doğuş” evini ve en önemlisi Güneş’ini etkiliyor…   (Başka bir yazım da uzun uzun anlatacağım)

Veee Temmuz ayında bir tutulma var ki Marsiyen bir tutulma olacak, o yazımı da haftaya okuyacaksınız.

İşlerimiz rast gelsin diyorum…

26 Haziran – 27 Ağustos arasın da genel olarak nasıl davranmalıyız? ;

  • Mars’ı haritasında geri harekette olanlara yeni fırsatlar çıkabilir, siz istediğiniz gibi beklemeden değerlendirin,
  • Spor yapmayı düşünüp, düşünüp henüz başlayamadıysanız, başlayın,
  • Genel olarak gergin biriyseniz, meditasyona başlayın ve kendinizi sakinleştirin,
  • Yarın kalan, bıraktığınız kitaplarınızı okuyup bitirebilirsiniz,
  • Herhangi bir konuda eyleme geçmek yerine, süreci analiz edebilir, planlar yapabilirsiniz,
  • Eksik kalmış dosyaların üstünden geçebilirsiniz,
  • Sizinle didişme enerjisinde olan biri ile aynı ortamda bulunmamayı seçin, eğer aynı ortamda bulunuyorsanız tartışmayı başlatan siz olmayın!!!

….gibi davranışlar size destek olacaktır.

Gelelim burçları nasıl etkileyecek?

Yükselen burcunuzu biliyorsanız, önce yükselen burcunuza göre okumanız da yarar var, bilmiyorsanız size “burcun nedir? diye sorulduğunda verdiğiniz cevap olan Güneş burcunuza göre okuyun 😉

Koç Burcu ; Sevgili Koç burçları, özellikle arkadaş çevrenizde aşırı sert, soğuk ve inatçı davranmamaya özen göstermelisiniz. Umudunuzu hiçbir şekilde gelecek ile ilgili planlarınız da yitirmeyin, sadece niyetlenin ve akışa güvenin ve bekleyin…

Boğa Burcu ; Sevgili Boğa burçları, kariyeriniz ile alâkalı en azından geri hareket tarihleri için de aşırı hırslı ve materyalist olmamaya dikkat etmelisiniz. Ayrıca lütfen ve lütfen biraz gevşeyin, mesela en azından yürüyüş yapmaya başlayın.

İkizler Burcu ; Sevgili İkizler burçları, siz aslında diplomatik birisiniz lakin bu dönemde ters köşe yapıp tavırlarınız da kavgacı bir hâl alabilirsiniz, yapmayın zararı siz görürsünüz. Her ne olursa olsun abartılı tepkiler vermeyin.

Yengeç Burcu ; Sevgili Yengeç burçları, zayıflıklara karşı biraz öfkeli, pasif agresif tepkiler verebilirsiniz. Sakin olmakta yarar var, anaç tavırlarınızı unutmayın, unuttuysanız o zaman canınızı çok yakmış olabilirler. İntikam almaya çalışmayın size zarar verir.

İlgili Haberler  Evrimsel Devrim Zamanı

Aslan Burcu ; Sevgili Aslan burçları, bu süre zarfında sürekli erteleme içinde olabilirsiniz. Öfkenizi kontrol altında tutmanız yararınıza olacak, kızgınlığınızı aniden ifade etmemeye özen göstermelisiniz.

Başak Burcu ; Sevgili Başak burçları, kendinizi ortaya koymaktan çekinmeyin. Kendinizi bu dönemde işe ve başkalarına kurban etmekten sıkılabilirsiniz. Sinirleriniz aşırı yıpranabilir. İmkânsızı istemekten vazgeçmek için mükemmel bir zaman farkında mısınız?

Terazi Burcu ; Sevgili Terazi burçları, risk almaya aşırı düşkünlüğünüzü dönüştürme zamanı, biraz kendiniz ile baş başa kalıp çalışma yapabilirsiniz. Kişilik çatışmaları yaşamanız muhtemel gibi görünüyor.

Akrep Burcu ; Sevgili Akrep burçları, aşırı hassas ve duygularınızın etkisinde kalarak karar veremediğiniz için, kızgınlığınızı da dışarı yansıtamayışınız ile aileniz ile çatışmanız söz konusu olabilir. Özellikle anne ile problemlere dikkat etmelisiniz.

Yay Burcu ; Sevgili Yay burçları, bu dönemde tartışmacı ve sivri dilli oluşunuzu yurtdışın da tatile gönderseniz ? Zor karar verip, gergin zamanlar olmaması için meditasyon yapın veya gerçekten kendinizi huzurlu hissettiğiniz yere gidip Ağustos dahil orada kalmanız da yarar var.

Oğlak Burcu ; Sevgili Oğlak burçları, karar almakta yavaş olabilirsiniz. Öfkenizi biriktirmeyin lütfen size zararı dokunur benden söylemesi, eki ne yapmalıyım mı? diyorsunuz. İnatçı davranmayın ve yıkıcı değil yapıcı bir ifade ile hareket edin.

İlgili Haberler  Burçlara göre parfüm önerileri

Kova Burcu ; Sevgili Kova burçları, bu dönemde kavgacı ve başkalarının duygularını önemsemeden hareket etmekten imtina edin lütfennnn. Sabırsız olmamaya önem vermelisiniz. Yıkıcı ve savaş çıkartacak enerjiniz olursa da o enerjiyi üretim enerjisine çevirin.

Balık Burcu ; Sevgili Balık burçları, kendinizi kurban etme isteği yükselebilir. Hep başkaları önemli değil mi? Ne zaman siz önemli olacaksınız? Eğer kendinizi önemsememeye devam ederseniz duygusal travmalarınızın çoğalabileceği bir dönem, enerjinizi lütfen hoşunuza giden bir yöne yönlendirin ve mağaranıza girmeyin, çatışmayın bilinçaltınız ile…

Bir sonraki görüşmemize kadar sema mesajları size kılavuz olsun…

Sevgiler ve Saygılar

Nur Banu Telci

WhatsApp chat