Ağzımızdan “ayyy sinirlerim altüst oldu” ve ya “ayy bu duygularım…” cümlecikleri çıkmıştır elbette, Ay burcunuzun duygularınızı ve sinirlerinizi yönettiğini bilmeden 😉

Hepimiz güneş burcumuzu çok çok iyi biliyoruz, yani doğduğumuz gün / ay’a göre oniki burçtan biri olduğumuz kesin ve bugüne kadar gazete köşelerinde veya uzun bir süredir facebook ta twitter da kısaca internette takip ettiğiniz…

peki ben size desem ki “Güneş burcu” eşittir “yaradılıştan gelen karakteriz” kısaca …

“Ay burcu” ise “mizacımız, huylarımız, duygularımız, sinirlerimiz” i yansıtır…

ay burcu Koç ;Ay bucunuz Koç ise, en büyük özelliğiniz çabukluktur. Bu özellik çabuk sinirlenme özelliğini de birlikte getirir. Veya çok çabuk tepki gösterdiğiniz için kaza geçirme, kazaya uğrama şansınız fazlalaşır. Cesaret gerektiren işler sizin için biçilmiş kaftandır. Cinsel açıdan ise, Ay burcu Koç olanlar mükemmel eş olurlar, ancak çabuk sıkılabilirler veya bencil davranabilirler.

ay burcu Boğa ;Boğa burcunda Ay çok güçlüdür. Bu da ani tepkilere, dolayısıyla sürekli çatışmalara yol açabilir. Boğaların geleneksel inatçılığı mevcuttur, ancak bu inatçılık ilk tepki olarak ortaya çıkar. Daha sonra çatışmaları giderici bir esneklik egemen olur. İlk andaki uyumsuzluğun ardından büyük bir uyum gelir.

ay burcu İkizler ;Duygusal tepkilerimiz Ay’dan fazlasıyla etkilenir. Ama aynı zamanda İkizlerin tümüyle duygularının esiri olmama özelliği de mevcut olduğu için ortaya bir ikilem çıkar. Sinirsel enerjiniz bol olduğu halde, Güneş burcunuz daha vurdumduymaz bir kişiliğe işaret ediyorsa bazı problemler çıkabilir. Ama teorik olarak hem duygu hem mantık dünyasında da mükemmel olmanız gerekir.

ay burcu Yengeç ; Güneş burcu Yengeçlerde olduğu gibi, Ay burcu Yengeçlerinde savunma duygusa ağır basar. Duygusal ve sezgisel düzey doruktadır. Yengeçler kendi sezgilerine güvenmeyi öğrenmelidirler. Bu özellik, Güneş burçları Koç, Yay ve Aslan olanlarda daha da belirgindir.

ay burcu Aslan ; Aslan burcundan olanların tahakkümkarlığı Ay burcunda daha da güçlüdür. Aslanların gayretkeşliğini olumlu yöne kanalize etmek gerekir. Güneş burcunuza uygun bir sanat dalında, Aslan yaratıcılığı ve düş gücünü kullanabilirsiniz. Eğer Güneş burcunuzda çekingenlik özelliği varsa, Ay burcunuzun Aslan olması sorun yaratabilir.

ay burcu Başak ; Ay burcunuz Başak’sa sinirleriniz çelik gibi sağlam demektir. Eğer enerjiniz olumlu bir şekilde dışa vurulursa, yeteneklerinizi çok pratik bir şekilde kullanır, herkesten öne geçersiniz. Bu burcun özelliği olan kendine güvensizlikde bazen aşırı düzeye ulaşır. Aşırı romatik ve duygusal olurlar.

ay burcu Terazi ; Diğer insanların problemlerini anlayan ve doğal bir nezakete sahip olan bu burç, tüm burçlar arasında en barışçılıdır. Güneş burcu Aslan veya Oğlak olanlar ile Ay burcu Terazi olanlar ideal bir bileşimdir. Bir başka Güneş burcuna sahipsiniz, duygularınızdan çok uzaklaşabilirsiniz. Yabancılar, sizin yanınızda kendilerini çok rahat hissederler çünkü sizin rahat yapınız herkesi rahatlatır.

ay burcu Akrep ;Güneş burcunuz ya da yükeselen burcunuz da Akrep ise, duygularınız çok güçlüdür. Kışkırtılırsanız aşırı tepki gösterebilirsiniz. Hem olumlu hem olumsuz duygular başını alır gider. Fiziksel enerji ve başarma hevesi aşırıdır. Ay, Akrep burcunun haşin tarafını ortaya çıkardığı için bazen başkalarına çok sert davranırsınız.

ay burcu Yay; Her çeşit meydan okumaya karşı, büyük bir heves ve olumlu bir yaklaşımla atılırsınız. Yeni hedeflere doğru kendinizi öne atma isteğiniz bazen ayrıntıları gözden kaçırmanıza neden olur. Daha ileri gitmek için duyduğunuz fiziksel ve entellektüel ihtiyaç sizi sabırsız kılar. Umut ve iyimserlik duygularınızı hiçbir zaman yitirmezsiniz.

ay burcu Oğlak ; Duygusal tepkileriniz zaman zaman yok gibi gözükür çünkü çok sakin ve kontrollü bir insansınız. İdeallerinize ulaşmak için Güneş burcunuzun özelliklerini kullanmalısınız. Yoksa hedefe varmak için çok uzun zamana ihtiyacınız var. Ayın etkisi ile sürekli değişkenlik gösterirsiniz, ancak espri gücünüz tartışılmaz.

ay burcu Kova ; Kova burcuna çzgü bağımsızlık yüzünden çevreye yaydığınız sinyaller sizin soğuk ve uzak olduğunuz izlenimini yaratır. Bu da doğal çekiciliğinizi ve romantizminizi gizler. Duygularınız kontrol altındadır, başkalarına yardım etmekten mutlu olursunuz. Karmaşık bir durumda ne yapacağınız kestirilemez.

ay burcu Balık ; Balık burcundaki duygu yüklü insanlardır. Büyük mutluluklara ve büyük üzüntülere kolaylıkla kapılırlar. Güneş burcunda yaratıcılık özelliği varsa, Ay burcu Balık olanlar yaratıcılıklarını büyük bir duyarlıkla kullanırlar.

alıntı ; 21 Kasım 1991 Hürriyet

WhatsApp chat